Apie Stress-Off

Kas yra ,,Stress-Off"?

,,Stress-Off "– tai moksliniais tyrimais paremta streso valdymo programa, skirta didinti žmonių darbingumą ir produktyvumą, pasitenkinimą gyvenimu.
Šios programos atskaitos taškas yra Hans Selye (1907 – 1982), vieno žymiausių austrų-kanadiečių endokrinologo, dar kitaip žinomo kaip „streso tėvas”, atradimai, kuriuose mokslininkas atskleidė streso fiziologijos esmę bei jo įtaką mūsų sveikatai ir ilgaamžiškumui.

,,Stress-Off" – tai personalizuoti ir į rezultatą orientuoti streso valdymo sprendimai tiek privatiems žmonėms, tiek organizacijoms.

Kaip ir daugelis kitų verslų ar idėjų, taip ir ši, atsirado iš asmeninio poreikio. Prisimenu beveik 10 metų trukusį laiko tarpą, kai nuolatinis rezultatų ir tikslų siekimas, troškimas bet kokia kaina turėti daugiau, noras įrodyti kitiems (o gal greičiausiai sau), kad viskas yra „įmanoma”, o taip pat ir 16 valandų trukmės darbo diena, buvo tapę norma. Atostogos arba savaitgaliai su mylimais žmonėmis ir draugais buvo nesuvokiama prabanga arba „tuščiai leidžiamas laikas”. O laiko nuolat vis trūkdavo, nes darbų norėjosi atlikti vis daugiau…

Deja, vienintelis būdas „gauti” to laiko daugiau, buvo „pasiskolinti” jo iš miego, tad nusprendžiau, kad 4 val. miego per parą yra užtektinai. Atsiradusį energijos trūkumą kompensuodavau kasdien vartodamas tokius papildus kaip „Gerimax” užsigerdamas neribotu skaičiumi kavos. Taigi, ilgainiui atsiradęs skrandžio rūgštingumas, nuolatinis galvos skausmas, pečių juostos ir apatinės nugaros dalies skausmai tapo kasdieniniais palydovais. Reiktų prisipažinti ir tai, kad šalia „Gerimax”, tabletės „Rennie” ir „Saridon” tapo sudedamąja kiekvienos dienos mitybos plano dalimi.

Netrukus prasidėjo nepaaiškinami galūnių tirpimai, trumpalaikiai „sąmonės” atsijungimai, kartas nuo karto vienas kitas nualpimas… Jei sugebėdavau neperšalti ar nesloguoti visą mėnesį, tai būdavo kažkas tokio! Artimieji, matydami tokią situaciją, nejuokais susirūpino, tad dalino patarimus: gyvenk sveikiau, daugiau sportuok, mažiau dirbk, užtenka, kiek turi…

Kažkas pasiūlė nueiti pasitikrinti sveikatą. Nuėjau ir po visos dienos įvairių tyrimų gavau tik vieną, bet labai „išsamų” receptą: „keisk gyvenimo būdą”… Jokių apčiuopiamų sveikatos sutrikimų taip ir nepavyko atrasti, tad tarsi nebuvo ir jokio logiško bei racionalaus paaiškinimo (bent jau aš tuo metu jo nemačiau), kodėl aš turėčiau keisti gyvenimo ritmą.

Praėjus dar kuriam laikui, pastebėjau, kad kažkaip pradeda blogėti santykiai su namiškiais ir su kolegomis. Pastebėjau, kad vis daugiau ir daugiau laiko praleidžiu „vegetuodamas” prie kompiuterio ir vis žiūrėdamas į vieną tašką. Kad darbui, kurį anksčiau atlikdavau per pusvalandį, man reikia visos dienos. Netrukus sekusi apatija ir net noras būti izoliuotu nuo aplinkos akivaizdžiai parodė, kad atėjo laikas pasirinkimui.

Nuo 2010 metų pradėjau aktyviai domėtis įvairiomis sveikos gyvensenos tiesomis, bandžiau suvokti ir gauti atsakymus, kas man nutiko ir kodėl… Labai troškau kaip galima greičiau grįžti „ant bėgių” ir įgauti buvusią „formą”, tačiau šį kartą norėjau išvengi „šalutinio efekto”. Kadangi ekonomika ir finansai yra mano pagrindinis išsilavinimas, siekiau atrasti tokius atsakymus, kurie yra racionalūs, logiški ir paremti moksliniais įrodymais, o ne „bendros nuovokos” principu.

Mano nusivylimui, o gal ir nuostabai, atsakymas buvo labai paprastas – aš tiesiog nesugebėjau sukontroliuoti streso! Iš čia ir gimė idėja sukurti streso valdymo programą ir pasiūlyti sprendimus, kurie būtų pagrįsti moksliniais tyrimais, duotų apčiuopiamą rezultatą, ir būtų lengvai pritaikomi praktikoje. Tačiau, svarbiausia, kad juos išbandžiau ant savęs, tad drąsiai galiu rekomenduoti ir kitiems, panašiose situacijose esantiems žmonėms.

Nuo 2011 metų nesu nei peršalęs, nei susirgęs sloga, esu pilnas energijos ir puikios nuotaikos, vidutiniškai miegu po 7 valandas, visiškai atsisakiau kavos ar kitų stimuliuojančių preparatų. Dirbu mažiau, nei bet kada, bet padarau ženkliai daugiau. Praleidžiu daug laiko su savo šeima, randu laiko pažaisti su savo vokiečių aviganiu, praktikuoju jogą, šiaurinį vaikščiojimą, gilų atsipalaidavimą – tiesiog mėgaujuosi gyvenimu… Nes išmokau suvaldyti stresą.

1. Tai yra moksliniais tyrimais pagrįsta streso valdymo programa.

Po Hans Selye mirties jo bendražygiai įkūrė Kanados streso institutą, tapusį viena labiausiai tarptautiniu mastu pripažįstama organizacija, besispecializuojančia streso valdymo srityje. Šis institutas per daugiau kaip ketvirtį amžiaus sukūrė ir praktikoje pritaikė efektyvias streso valdymo programas, kurių veiksmingumu įsitikino daugiau kaip 100.000 žmonių.

2. Tai į sprendimą – streso valdymą – orientuota programa.

Programos metu ne tik padedama greitai „sutvarkyti” neigiamas streso pasekmes, bet ir suteikiama išskirtinių žinių bei įgūdžių, kurie leidžia valdyti stresą, tiksliau, šalinti jo atsiradimo priežastis ir užkirsti joms kelią.

3. Tai yra konkrečiam žmogui pritaikyta programa.

Programos pradžioje kiekvienas dalyvis atlieka eilę individualių testų, kurių pagalba objektyviai identifikuojamos „silpniausios” vietos, išryškėja prioritetai. Remiantis šiais testais bei individualiais siekiais yra randamas asmeninis streso valdymo sprendimas konkrečiam dalyviui. Programos metu nuolat teikiamos individualios konsultacijos, užtikrinančios sėkmingą pokytį ir ilgalaikius rezultatus.